Týden v kraji Vysočina

Třebíč se rozkládá na obou březích řeky Jihlavy v roce 1101. - benediktínský klášter a bazilikou sv. Prokopa, židovská čtvrť a židovský hřbitov patří do UNESCO. I součastnost má co nabídnout, vodárenskou věž předělanou na rozhlednu U kostelíčku, pravoslavný kostel sv. Václava a Ludmily, borovinský železniční most a další.

Každé židovské město (od roku 1849) má svůj charakter, tady k tomu přibylo i málo místa. Proto mají některé domy třeba tři vchody. Hospoda kde je dnes "ícéčko" se jmenovala "V pr....i", sousedí se synagogou a domem rabína.

Jihlava-podzemí, dobře umístění obcháďák a krásná ZOO pro návštěvy s dětmi.

O barokní přestavby  zámku Jaroměřice nad Rokytnou, z I. poloviný 18. století, se zasloužili Questenberkové a proto dnes můžeme říkat , že zde máme "moravské Versailles". Společně byly budovány i zahrady francouzského typu i farní kostel sv. Markéty. Ve městě také najdete školu kde žil a učil básník Otokar Březina.

Slovutný pán Zachariáš z Hradce znamenal v 16. století pro Telč velký vzestup pro město i zámek. Za sto let, během třicetileté války, je město i zámek pleněno švédskými vojsky. Telč se po té stala významným provinčním městem s českými kořeny. Mezi třimi rybníky a branami se zastavil čas z dob pana Zachariáše..

Poslední den v Třebíči- Alternátor interaktivní vzdělávací centrum, muzeum a svatby