O mě

Jiří Feltl(*1957) – jako úplnému laikovi se mi dostal do ruky v dobách prehistorických pro digitální fotografii  fotoapárát Olympus C21 a první fotokroky s ním byly úžasné. Někdy to byli „fotopády a fotouklouznutí“, ale kdo v začátcích nepadá? Clona, čas, megapixely, ostrost, místo a jiné potřebné jednotky  jsem se pomalu učil krotit. A s čím bojuji pořád, i když fotím zrcadlovkou a brašnou doplňků? Světlo, ano světla je stále nějak …

Co fotím? Snažím se fotit, co vidím, a jinému zůstane neobjeveno. Možná chci ukázat někomu místa, kde ještě nebyl a nikdy se tam nedostane, anebo už tam byl a neviděl je. Tak a teď někdo řekne, fotí deštný prales, nejvyšší vrcholky hor, žraloky v moři. Nic z toho. To nechám jiným.

Určitě se dají zachytit a ulovit hodně dobré fotografie všude okolo nás, tam kde chodíme třeba deset let. Ráno, na podzim, od spodu, nové světlo a místo. Právě čas nám dělá tu změnu na dvou různých fotografiích stejného místa. A něco se stává historii. Úžasné je když se podaří zachytit pomíjivost jedné krátké vteřiny, které již nebude nikdy zopakována.

Feltl Jiří                                                                                                                                                                          

Na březích 450
569 92 Bystré

www.feltl.cz
e-mail: foto.feltl@gmail.com

Mobil: +420 736 752 616