Škvarková pomazánka v Telecím

Putovní pohár putoval do Chrastavce

„O putovní pohár SDH Telecí“ se bojovalo v neděli v rámci závodů Okresní ligy Svitavska. Jinak povrch fotbalového stadionu, který zná kopačky, byl na kypřen jemnými kolíky hasičských treter. Celkem 48 družstev mužů, žen a seniorů ze tří krajů se zde sešlo. Přistavená hasičská cisterna doplňovala závodníkům káď a ti neměli jinou starost, něž zvládnout na dobrém terénu svůj útok. Že se dají stále vylepšovat rekordy, ukázali senioři Hartmanic na minulém závodě v Lubné, kde dosáhli času 15:51 a pravý proud dokonce pod 15 sekund.

Jako obvykle jedno z prvních družstev soutěže, které dává základní čas pro soutěž, mimo domácích, je družstvo Širokého Dolu. A tím je hozena rukavice pro další startující.  Desná A, Květná, Široký Důl B se průběžně střídali ve vedení. V  polovině startovní listiny se na vrcholu usadil Chrastavec časem 16:98 sekundy. Odběhlo dalších deset družstev bez větších pohybů na předních místech. Oldřiš, překvapivě Nedvězí, Míchov a Hartmanice se protlačili z chvostu startovní listiny do popředí a v tomto pořadí obsadili třetí až šest místo. Smůlu mělo družstvo Bystrého, které ani nedostalo vodu do hadic, protože se jim zlomila sací hadice o hranu kádě. Celkem šestnáct družstev se dostalo svým útokem pod devatenáct sekund.

Senioři ze Stašova začínali tuto kategorii. Jinak je s podivem, že s minimem závodníků obsadí všechny kategorie. Třeba v mužích startují čtyři ženy. Špatný spoj na sacích hadicích je předurčil k poslednímu místu. Oldřiš i Perálec se velmi snažili porazit hartmanické seniory, ale v Telecím to nešlo.

Nedvězí chtělo po dvou druhých místech zaútočit na první místo a to hned ze startovního čísla jedna. Jenže problémy na rozdělovači je stáli cenné sekundy odsunuly je na celkem desáté místo. Hartmanským ženám prasklo hadice C a bylo po nadějích. Kamenec bral závody jako přípravu na dorosteneckou reprezentaci. Snad jen čtvrté místo Sádku je překvapením. Vyhrála Polička A, která má už letos dvě družstva v soutěži. Ze šestého místa se na první pětku díval Lezník, který by potřeboval prodat dobré tréninky.

Muži:

Chrastavec      16:98

Široký Důl B    17:84

Oldřiš              17:95

Senioři:

Hartmanice     16:28

Oldřiš             17:40

Perálec          19:56

Ženy:

Polička          17:86

Desná            18:95

Bohuňov         18:97

Ve fotogalerii zatím nejsou žádné obrázky