První výstřel

Svitavská liga v požárním útoku začala. Všichni se už těšili do Širokého Dolu  12. května  v 11 hodin.

Liga hasičů startuje
Svitavská liga v požárním útoku začala. Všichni se už těšili do Širokého Dolu  12. května  v 11 hodin. V té chvíli zazněl první výstřel a domácí družstvo „A“ vyrazilo za svým nejlepším časem. A povedl se, 17:13 vteřiny. Následovalo dalších 32 družstev mužů ze čtyř okresů dvou krajů. Družstvo Sychotína mělo hned na začátku startovního pole neplatný pokus za nepřipojenou proudnici, voda z ní ovlažila diváky. Už to vypadalo, že na prvních místech zůstanou domácí, ale … Chrastavec, Letovice a hlavně Míchov byli proti. Rekord dráhy a vítězství si odvezli hasiči právě do Míchova.
Pět družstev seniorů podává stabilně kvalitní výkony, dochází k zúročení zkušeností, kdy běhali v hlavní soutěži mužů. Hartmanice, jako loňský vítěz, nepředvedl jasně vítězný čas. A tak museli čekat. Nikdo ale v horkém odpoledni na ně neměl, a tak zvítězili.
Mnoho družstev obměňuje a omlazuje sestavy. A ty se zatím  ladí k optimálním výsledkům. I když trenéři silně povzbuzují a radí přímo při útoku, nejistota mládí a začátků tu je. Děvčata z Desné opět měla za zády družstvo z Nyklovic. Loni se spolu praly o vítězství v lize až do posledního závodu v Květné. Nepřijely Hartmanice a poličské „áčko“, a tím ubyly konkurenti na třetí místo. Nakonec starosta Širokého Dolu předal poháry do rukou těch nejlepších družstev.

Muži:
1.            Míchov               16:49
2.            Široký Důl A       17:13
3.            Chrastavec         17:43
Ženy:
1.            Desná A             17:19
2.            Nedvězí             18:40
3.            Kamenec A        18:64
Senioři:
1.            Hartmanice        16:56
2.            Desná                17:74
3.            Sádek                17:91